Tõrva Raadio tegevus tõi üleriigilise tunnustuse

Written by on 1. veebr. 2019

Foto autor: Aron Urb


Eile toimus Haridus- ja teadusministeeriumi ja Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud noortevaldkonna tunnustussündmus, kus tunnustati 2018. aasta parimaid tegijaid noorsootöös.
13. noortevaldkonna tunnustuskonkursil valiti aasta noorteühingu- või organisatsiooni kategoorias parimaks MTÜ Tõrva Noorte Liit ja Tõrva Raadio oma tegevusega. MTÜ Tõrva Noorte Liit loodi asutajaliikmete Kaspar Metsari ja Karl Kirti poolt 2012. aasta sügisel, et toetada Tõrva Noortevolikogu tegevust ja laiendada võimalust projekte kirjutada.
2014. aasta augustis läks esimest korda eetrisse Tõrva Raadio. Toona ei uskunud kindlasti keegi, et Tõrva Raadio kasvab nii suureks organisatsiooniks. Räägiti arglikult sellest, et ehk 2015. aasta suvel tehakse raadiot uuesti. Läks teisiti ja täna on Tõrva Raadio eetris kaks korda aastas nii suvel kui talvel. Lisaks erinevad tegevused aasta läbi – koolitused, esinemised, arutelud ja väljasõidud. 2015. aasta kevadest on Tõrva Raadio tegevus MTÜ Tõrva Noorte Liidu all.

(esimese raadio algus 2014. aasta suvel)
Läbi erinevate projektide oleme saanud koostööd teha Eesti Rahvusringhäälinguga ja hulgaliselt teiste organisatsioonidega. Oleme koostööd teinud Šotimaal Anguse maakonna noortega läbi Erasmus+ projekti näol. Meie miniraadio huviring on aidanud tuua mitmeid noori raadiomeeskonda ning meie tegevus on aidanud meie liikmeid nii ülikooli kui ka aidanud saada tööd.

Tõrva Raadiol on olnud järjepidevalt kaks tähtsamat eesmärki – toetada, motiveerida ning koolitada meie meeskonna liikmeid, andes neile võimaluse eneseväljenduseks ja omandades oskusi, mida kasutada oma igapäeva elus, töös ja haridusmaastikul. Teine eesmärk on talletada piirkonna inimeste mõtteid ja meenutusi. Maailmas pole ühtegi teist raadiot, mis niivõrd palju annab eetriaega Tõrva piirkonna inimestele, mis omakorda annab hea võimaluse talletada meie inimeste mõtteid ja arvamusi konkreetsel ajaperioodil. Muidugi on raadio eesmärgiks pakkuda ka põnevat meelelahutust ajal, kui raadio on eetris.

Miniraadio noored.


Antud tunnustus on hea verstapost edaspidiseks ja usume, et see on alles suurte asjade algus. Uued projektid ja sihid juba paistavad.
23. veebruaril valitakse Tõrva Raadiole uus peatoimetaja järgmiseks aastaseks ametiajaks ning õige pea kinnitatakse ka uus toimetuse koosseis, et suvel tuua teieni taas üks vinge raadio. Ja ka seegi on eriline, sest suvel möödub 5 aastat sellest, kui esimene Tõrva Raadio läks eetrisse.

Esimese raadio lõpetamine.


Aitäh meie meeskonnale! Aitäh meie toetajatele! Aitäh meie kuulajatele! Aitäh meie endistele meeskonnaliikmetele! Suur tänu ja kummardus teile! Ilma teieta poleks ka Tõrva Raadio võimalik!

Viimase – kümnenda hooaja – lõpupilt!


Noortevaldkonna tunnustussündmusel said teisedki Valga maakonna noorsootöövaldkonna tegijad tunnustuse. Aasta noortekeskuseks valiti Taheva Avatud Noortekeskus. Aasta noortemalevaks valiti Tankla Õpilasmalev. Aasta noorsootööühinguks valiti MTÜ Valgamaa Noorsootöö Keskus Tankla. Pikaajalise panuse eest noortevaldkonnas tunnustati Marek Mekki.
Karl Kirt
Tõrva Raadio nõukogu esimees


Current track

Title

Artist