Miniraadio huviring toob eetrisse uued raadiohääled

Täna tööd alustanud Tõrva Raadio on endale eesmärgiks võtnud siduda võimalikult palju kogukonda raadio tegemisse. Seetõttu otsustati sügise alguses üheskoos, et aeg on anda lastele võimalus saada osa põnevast raadiotööst ning kuulutati uute raadiohäälte koolitamiseks välja 4.-6.klasside õpilastele miniraadio huviring.

„Uue põlvkonna kasvatamine on oluline,“ selgitas Tõrva Raadio nõukogu esimees Karl Kirt. „Kunagi saabub kahjuks hetk, mil praegused aktiivsed noored lõpetavad ja siis oleks vaja uusi inimesi, kes tööga jätkaksid. Sellepärast pidasime oluliseks järelkasvu kasvatamisega alustada juba praegu,“ lisas Kirt.

Nüüdseks on 16 last kohusetundlikult käinud koos viiel pühapäeval, õppides raadio ülesehitust, diktsiooni, intervjuude läbiviimist ja saadete tegemist. Kõik osalejad on omandanud enda esimesed kogemused stuudios ja valmimas on nende esimene enda saate – laste klubi .  Tulemas on kolm laste enda koostatud ja läbi viidavat saadet, milles on nii põnevaid jututeemasid, intervjuusid kui ka laste enda valitud muusikat.

„Meilegi ootamatult olid kõik lapsed väga õpihimulised ja tublid ning sobivad väga hästi raadiot tegema. Et kõik saaksid endale eetriaega, andsime osadele huviringis osalejatele võimaluse hoopis olla hommikuprogrammi Tõrva Ärataja üks saatejuht,“ rääkis miniraadio eestvedaja Triin Jaansalu, „seetõttu on võimalik Tõrva Raadio uusi liikmeid kuulda ka teistes saadetes.“ Peale hommikuprogrammi on huviringis osalenutel võimalus kaasa lüüa ka raadioteatris ja inimeste intervjuurimisel saates Külaline.

Eile said miniraadio huviringis osalenutest täieõiguslikud Tõrva Raadio meeskonnaliikmed, kui lapsed said tunnistused läbitud koolituste eest. Raadiomeeskond teeb kõik, et uued tegijad kuhugi ei kaoks ja oleksid olemas ka järgmistel raadioperioodidel. Seniks aga soovitame 23. detsembril, 27. detsembril ja 2. jaanuaril kell 13.00 keerata enda raadiod 90,0 MHz peale, veendumaks selles, et uued raadiohääled on tõsiselt tegijad!